Znajdziesz tutaj informacje na temat:

 • nowych wersji programu “HISTAR – Interaktywny Atlas Historyczny”
 • planów i kierunków rozwoju aplikacji
 • inne wiadomości i materiały związane z projektem

 

Pobierz HISTAR za darmo!

Od dziś HISTAR – Interaktywny Atlas Historyczny dostępny jest w wersji bezpłatnej!

Wersja darmowa jest w pełni funkcjonalna. Jedynym ograniczeniem jest zmniejszony zakres czasowy Atlasu (obejmuje okres od 23 sierpnia 1939 do 17 września 1939). Obok map przedstawiających zmieniającą się sytuację militarno-polityczną, zawiera ona m.in. opis takich wydarzeń, jak:

– podpisanie paktu Ribbentrop – Mołotow (23 sierpnia 1939)
– incydent jabłonkowski (26 sierpnia 1939)
– ostatni mecz piłkarski przed wybuchem wojny (27 sierpnia 1939)
– prowokacja gliwicka (31 sierpnia 1939)
– obrona Westerplatte (1 – 7 września 1939)
– obrona Wizny (7 – 10 września 1939)
– bitwa nad Bzurą (od 9 września 1939)
– wkroczenie Sowietów do Polski (17 września 1939)

…oraz inne bitwy i wydarzenia historyczne!

Mapy w wersji bezpłatnej przedstawiają na mapie przebieg I fazy kampanii wrześniowej (do momentu inwazji ZSRR na Polskę).

Program można pobrać bezpłatnie na stronie https://histar.pl/pobierz/

Histar - Interaktywny Atlas Historyczny

Atlas Historyczny HISTAR v.1.0 dostępny do pobrania!

Po wielu miesiącach intensywnej pracy wersja 1.0.0 aplikacji HISTAR – Interaktywny Atlas Historyczny jest już dostępna do pobrania pod tym linkiem:

POBIERZ PROGRAM

Program HISTAR v.1.0.0 – mimo iż to dopiero pierwsza opublikowana wersja programu – już na dzień dzisiejszy jest bardzo rozbudowaną aplikacją, która zawiera:

 • 761 map Europy, przedstawiających sytuację polityczno-militarną od marca 1938 do września 1945 (głównie II wojna światowa), a także mapy Kaukazu w czasie kampanii niemieckiej w tym regionie – mapy te można przesuwać i przybliżać
 • 509 opisanych wydarzeń historycznych tego okresu
 • 306 zdjęć lub grafik ilustrujących owe wydarzenia
 • 41 infografik opisujących wybrane zagadnienia z dziedziny historii najnowszej

Oprócz tego program oferuje takie funkcje, jak:

 • podgląd podstawowych danych na temat ówczesnych państw (flaga, godło, powierzchnia, ludność, ustrój, rządzące ugrupowanie, głowa państwa itp.)
 • tryby mapy: polityczny (domyślny), dyplomatyczny i ustrojowy
 • mapa państw, miast i regionów w Europie
 • kalendarium wszystkich wydarzeń opisanych w programie (w ramach zbioru infografik)
 • podgląd mapy współczesnej Europy (stan na 15 kwietnia 2019)
 • możliwość porównania dwóch dowolnych map Europy
 • okienko informujące o wydarzeniach, które miały miejsce w danym dniu
 • podręczna lista kluczowych wydarzeń lat 1938-45, pozwalająca na szybkie ustawienie mapy w dniu, w którym miały one miejsce
 • samouczek, ułatwiający szybkie poznanie funkcji programu
 • możliwość  dostosowania wielkości niektórych czcionek i ukrycia ikonek z wydarzeniami dla łatwiejszego i bardziej czytelnego korzystania z programu

Klucz aktywacyjny pozwalający na uruchomienie Atlasu HISTAR, oferowany jest cenie wynoszącej jedynie 29,99 zł/rok (niecałe 2,50 zł/miesiąc).

ZDOBĄDŹ KLUCZ AKTYWACYJNY

Atlas Historyczny HISTAR wersja 1.0.0

Atlas Historyczny HISTAR wersja 1.0.0

Atlas Historyczny HISTAR – Historia jak nigdy dotąd!

Program “HISTAR – Interaktywny Atlas Historyczny” to innowacyjna aplikacja komputerowa o charakterze “kopalni wiedzy”, służąca owocnemu i przyjemnemu poznawaniu historii.

Atlas Historyczny HISTAR (w wersji 1.0) opisuje wydarzenia II wojny światowej w Europie i obejmuje okres od 1 marca 1938 r. do 2 września 1945 r.

Atlas historyczny - obsługa interfejsu 1

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste – wpisujesz interesującą Cię datę z wyżej wskazanego przedziału czasowego, a program HISTAR wyświetla mapę Europy, odpowiadającą ówczesnej sytuacji polityczno-militarnej, tj.:

 • kształt granic państwowych
 • przebieg frontów wojennych (większość map z dokładnością od 1 do ok. 15 dni)
 • nazwy państw, miasta, rzeki i regiony historyczne

W Atlasie znajduje się ponad 750 tego rodzaju map, przedstawiających w opisany wyżej sposób zmieniającą się sytuację polityczno-militarną Europy w czasie II wojny światowej.

Atlas Historyczny HISTAR wyświetla mapę, która jest interaktywna, dzięki czemu możesz samodzielnie zgłębiać informacje, które szczególnie Cię zainteresują, np.:

 • jeśli klikniesz wybrane państwo, program wyświetli podstawowe informacje na jego temat (flaga, godło, powierzchnia, populacja, stolica, waluta, ustrój polityczny, głowa państwa, profil ideowy rządzącego ugrupowania, ludność zamieszkująca ten kraj (narody, wyznania) lub wybrane powiązania międzynarodowe tego państwa (sojusze lub przynależność do organizacji międzynarodowych))
 • w tym miejscu na mapie, gdzie w danym dniu miało miejsce określone wydarzenie historyczne, będą pojawiać się ikonki. Jeśli klikniesz jedną z nich, program HISTAR wyświetli najważniejsze informacje na temat wybranego w ten sposób wydarzenia historycznego (często z ilustrującym je zdjęciem). W programie znajduje się łącznie ponad 500 opisanych wydarzeń historycznych!
 • możesz wybrać tryb wyświetlania mapy Europy:
  • Tryb polityczny jest domyślnym sposobem przedstawiania map, gdzie każde państwo oznaczone jest innym kolorem
  • Tryb dyplomatyczny pozwala śledzić, do którego bloku politycznego (aliantów zachodnich, państw “Osi”, czy krajów socjalistycznych/krajów, w których stacjonowała Armia Czerwona) należało w określonym czasie dane państwo
  • Tryb ustrojowy prezentuje mapę ustrojów politycznych (demokratycznych, autorytarnych czy totalitarnych)

HISTAR – Interaktywny Atlas Historyczny wzbogacony jest o kilkadziesiąt infografik prezentujących różne informacje na temat najnowszej historii Europy (XIX – XXI w.).

Z każdą nową wersją programu powiększa się zgromadzona w nim baza wiedzy historycznej, a także zwiększa się szczegółowość i dokładność prezentowanych w nim informacji.

Atlas historyczny - obsługa interfejsu 2

W dziale “Galeria” możesz zobaczyć więcej przykładowych screenów, które przedstawiają, jak wyglądają mapy oraz interfejs aplikacji.

Klucze aktywacyjne umożliwiające korzystanie z Atlasu Historycznego HISTAR, są dostępne do nabycia na Allegro (aktualnie w cenie nie przekraczającej 2,50 zł za miesiąc korzystania z programu).

Nabywając klucz, przyczyniasz się do rozwoju aplikacji, która tworzona jest z zaangażowaniem i pasją.

Zobacz galerię programu

POBIERZ PROGRAM

Aktualna wersja aplikacji: 1.0.12

POLUB HISTAR NA FACEBOOKU